کد خبر: 41118
تاریخ انتشار: شنبه 14 تیر 1399 - 23:10   4 July 2020
ارسال به دوستان
الف الف

ورزش بوشهر؛ تیم پرسپولیس با گل مهدی ترابی تیم شاهین را شکست داد، تا شاگردان کریمیان به رتبه آخر جدول بروند.

  

ترکیب پرسپولیس:

 

بوژیدار رادوشوویچ، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی، مهدی شیری، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، سیامک نعمتی، مهدی عبدی(46 - بشار رسن) و علیپور (90+3 - امیر روستایی)

 

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

 

ترکیب شاهین:

 

ابوالفضل درویشوند، رزاق پور، بهروز نوروزی فرد، میثم دورقی (85- سلمان بحرانی)، امیرحسین موسی زاده، حسین مالکی (85- امین مشایح)، میلاد صارمی (66 - بهمن سالاری )، اسماعیل شریفات (78- محمد سلطانی مهر)، حسن نجفی، سجاد مشکل پور، سجاد حیدری مقدم(78- مصطفی احمدی)

 

سرمربی: مهرداد کریمیان

 

کارت زرد:

میثم دورقی (دقیقه 24) حسین مالکی(41) سجاد مشکل پور (دقیقه 42) سلطانی مهر (87) از شاهین

 

کارت قرمز:

کمال کامیابی نیا (دقیقه 42)

 

شرح گل:

پرسپولیس 1 - شاهین بوشهر 0 (مهدی ترابی- دقیقه 65): یک دوی بازیکنان پرسپولیس و حرکت زیبای علی علیپور باعث شد که توپ در محوطه جریمه به مهدی ترابی برسد. او قصد داشت علیپور را صاحب توپ کند اما اشتباه کاپیتان شاهین نوروزی فرد باعث شد تا ترابی در موقعیت گلزنی قرار بگیرد و او نیز با شوتی تماشایی دروازه درویش وند را فرو ریخت.

 

اتفاق ویژه:

 

شرح نیمه اول:

تیم های پرسپولیس و شاهین بوشهر در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که سرخپوشان برای حفظ اختلاف امتیاز خود به سه امتیاز بازی نیاز داشتند و با بازگشت مهدی ترابی و حضور مهدی عبدی، فرم هجومی تری را به خود گرفتند. در شروع بازی شاگردان گل محمدی چند موقعیت گل به دست آوردند اما هیچ یک گل نشد تا این که اخراج کمال کامیابی نیا بازی را تحت تاثیر قرار داد. او روی یک برخورد شدید در میانه میدان کارت قرمز گرفت و در ادامه نیمه اول پرسپولیسی ها چندان نتوانستند از شوک این اخراج خارج شوند تا نیمه اول صفر بر صفر شود.در این نیمه شاهینی در زمین خود مشغول دفاع از دروازه شان بودند و با دوندگی زیاد مانع رسیدن تیم میزبان به گل شدند. 

 

شرح نیمه دوم:

پرسپولیس نیمه دوم را هجومی آغاز کرد. با ورود بشار رسن سرخ ها با یک مهاجم کار را ادامه دادند اما حضور نعمتی، رسن و ترابی باعث شد تا سرخپوشان شکل هجومی تری داشته باشند. موقعیت نخست با شوت تماشایی بشاررسن به دست آمد اما مقاومت درویش وند سبب شد تا گلزنی پرسپولیسی ها عقب بیفتد. سرانجام این مهدی ترابی بود که در دقیقه 65 با استفاده از اشتباه مدافعان شاهین و حرکت ترکیبی اش با بشار، شوتی تماشایی و دقیق را روانه دروازه کرد تا در بازگشت به ترکیب، گل پیروزی بخش را زده باشد. بعد از آن شاگردان یحیی گل محمدی بازی را مدیریت کردند تا دومین بازی را هم با پیروزی پشت سر گذاشته باشند.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 9: شوت محمدحسین کنعانی زادگان در میانه راه به بازیکنان شاهین خورد و راهی به دروازه پیدا نکرد.

 

دقیقه 15: ضربه ایستگاهی پرسپولیسی ها با حرکت ترکیبی به شوت از راه دور سیامک نعمتی ختم شد اما ضربه او نیز به بازیکنان شاهین خورد و در چارچوب نبود.

 

دقیقه 16: سانتر احمد نوراللهی از سمت با ضربه سر کنعانی همراه شد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه 30: شوت از راه دور احمد نوراللهی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

 

دقیقه 35: شوت مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه در اختیار ابوالفضل درویش وند قرار گرفت.

 

دقیقه 54: شوت تماشایی بشار رسن از پشت محوطه جریمه را درویش وند به شکل تماشایی و با دست مخالف دفع کرد.

 

دقیقه 73: برخورد مشکل پور با علی علیپور باعث شد تا کاظمی پنالتی بگیرد اما او بعد از صحبت با کمک داور از تصمیم خود گذشت.

 

دقیقه 88: پاس پشت دفاع بازیکنان پرسپولیس علیپور را تا آستانه گلزنی پیش برد اما خروج درویش وند مانع از این اتفاق شد.


نظـــرات شمـــا