کد خبر: 34852
تاریخ انتشار: سه شنبه 20 اسفند 1398 - 21:58   10 March 2020
ارسال به دوستان
الف الف

ورزش بوشهر: ماه عسل شورای شهر و شهردار بوشهر به روزهای تلخش رسیده، آنقدر تلخ که ساکنان عمارت امیریه در تکاپوی استیضاح شهردار قبل از تعطیلات نوروز و جایگزینی سرپرست شهرداری هستند.

  

به گزارش «ورزش بوشهر»؛ سید نورالدین امیری که وارد هجدهمین ماه تصدی شهرداری بوشهر می شود، در جلسه علنی ظهر دوشنبه شورای شهر به سوالات اعضا پاسخ داد؛ جلسه ای که دو ساعت به طول انجامید و فرجام آن، رای 7 عضو مبنی بر قانع کننده نبودن توضیحات امیری بود؛ موضوعی که شهردار را به سمت استیضاح برد.

عمده سوالات اعضای شورا پیرامون اجرا نشدن مصوبات و پروژه ها بود آن هم در شرایطی که شهرداری امسال افزایش بودجه داشته است. در مقابل امیری نیز در اغلب توضیحاتش، تیمداری شاهین در لیگ برتر و افزایش حقوق و دستمزد را دلیل عقب ماندن یا اجرا نشدن پروژه ها توصیف کرد. توجیهی که شورای شهر آن را غیرواقعی می دانست و معتقد بودند اراده ای در شهرداری نیست.

بدترین سناریوی شهرداری برایم رقم خورد

عدم پیگیری در جذب منابع درآمدی شهرداری غیر از ارزش افزوده

امیری با بیان اینکه اعتبارات ارزش افزوده حق شهرداری است و دولت منتی بابت پرداخت آن به شهرداری ندارد، گفت: در زمان تحویل شهرداری، سه سناریو مدنظرم بود که بدترین سناریو محقق شد. نخست ایجاد منطقه آزاد و رونق اقتصادی شهر و شهرداری، دوم تثبیت وضعیت سال 97 و سوم نیز مچالگی اقتصاد در کشور بود که دامنگیر شهرداری هم شده است.

وی با بیان اینکه تیمداری شاهین در لیگ برتر و مصوبه افزایش حقوق و دستمزد که بعد از تصویب بودجه ابلاغ شد، تعادل بودجه شهرداری را به هم زد و مجبور شدیم برخی پروژه های جدید را کار نکنیم. مثلا در بودجه اولیه برای تیم شاهین 4.5 میلیاردتومان پیش بینی کردیم که با صعود به لیگ برتر هزینه های آن به 18 میلیارد رسید، همچنین برای حقوق 44 میلیاردتومان پیش بینی شده بود که در پی مصوبه دولت، به 56 میلیاردتومان افزایش یافت.

  

شهردار بوشهر سپس گفت: من پیش بینی همه اتفاقات از تحریم تا محقق نشدن بودجه را کرده بودم، غیر از کرونا و البته مدیر باید آینده نگر باشد.

در پی این اظهارنظر، هاشم زاده خطاب به امیری گفت: جناب شهردار! پیش بینی همه چیز غیر از کرونا را کرده بودید که پیشنهاد تیمداری شاهین در لیگ برتر را دادید و امروز می گویید که بابت آن،خیلی از پروژه ها را نتوانستید اجرا کنید.

امیری هم گفت خودتان هم می دانید من دل و دماغ تیمداری شاهین نداشتم، ولی خواست قاطبه شورا بود.

هاشم زاده پاسخ داد: اگر خواست شورا بود، باید می گذاشتید تا خودشان طرح دهند، ولی وقتی شما لایحه دادید، معنی اش این بود که پیش بینی جذب بودجه اضافه ای کرده اید. واقعیت این است که شما حاضر نشدید هزینه نارضایتی هواداران تیم شاهین را بپذیرید و این مشکل به شورا ارتباطی ندارد.

چوب شاهین را بر سر شورا نزنید

همچنین ابوذر دهدار رییس شورا به انتقاد از شهردار پرداخت و گفت: چوب تیمداری شاهین را بر سر شورا نزنید. البته اگر دنبال مقصر در این خصوص می گردید، بنده حاضرم بابت پیگیری تیمداری در لیگ برتر شریک شما باشم، ولی شما فقط 10 میلیاردتومان به شاهین در سالجاری پرداخته اید. از طرفی لایحه افزایش 3 میلیاردتومانی درآمدهایتان را به شورا داده اید. اما با وجود اینکه سالی استثنایی در جذب بودجه داشته ایم، 16 پروژه که در بودجه هم پیش بینی شده، توسط شهرداری حتی شروع نگردید و الان مدام بحث شاهین می کنید.

منبع: خلیج فارس


نظـــرات شمـــا