کد خبر: 41187
تاریخ انتشار: جمعه 27 تیر 1399 - 23:10   17 July 2020
ارسال به دوستان
الف الف

ورزش بوشهر؛ شکست سنگینی دیگری براش شاهین رقم خورد تا این تیم یک گام دیگر به سقوط نزدیکتر شود.

  

به گزارش" ورزش بوشهر"؛ گل گهر امشب در حالی در سیرجان میزبان شاهین بوشهر بود که هفته گذشته یکی از مهمترین مسابقاتش برابر پیکان را باخته بود. هرچند شاگردان جلالی در آن بازی اسیر اشتباهات داوری شدند اما شکست برابر یکی از رقیبان باعث شد که حتی سرمربی با تجربه گل گهر دو روز به خاطر استعفا از تیم دور باشد. گل گهر اما استعفای آقا معلم را نپذیرفت و جلالی این بار با تغییراتی که ایجاد کرد توانست تیمی با انگیزه و تهاجمی را به میدان بفرست و در نهایت به یک پیروزی با ارزش برابر رقیب قعر جدولی اش برسد.

 

 

شرح بازی

 

 سرمربی گل گهر که امشب به خاطر مثبت شدن تست کرونایش در ورزشگاه حضور نداشت قبل از آن با اضافه کردن مجتبی سرآسیایی و پیروز قربانی کادرفنی را تقویت کرده بود. از طرفی به دلیل مثبت شدن تست کرونا و یا دلایل حاشیه ای چند بازیکن از ترکیب اصلی بیرون رفتند تا فضا برای بازی کردن بازیکنانی که انگیزه زیادی داشتند باز شود. میلاد کمندانی و سیداحمد موسوی که در نیم فصل به گل گهر آمده بودند در این بازی از ابتدا در ترکیب بودند و نمایش خوب و موثری در پیروزی تیمشان داشتند.

 

رضا علیاری ، رضا محمودآبادی و میلاد فراهانی دیگر تغییرات گل گهر در بازی امشب بودند. با این حال ترکیب اولیه گل گهر از همان ابتدا با یک بازی هجومی توانست کار را به سود خودش تمام کند. آن ها در 5 دقیقه اول بازی دو گل توسط زنده روح از روی نقطه پنالتی و یونس شاکری مهاجم گلزن این تیم رسیدند. هرچند شاهین نیز در این بازی تهاجمی و بی پروا بازی کرد و یکی از گل ها را پاسخ داد اما گل سوم گل گهر در دقیقه 13 بازی کار را در همان نیمه اول برای این تیم تمام کرد.

 

شاهین اما در سوی دیگر بامهدی پاشازاده که اولین بازی اش تنها بعد از چند روز که حضورش در بوشهر می گذشت تجربه می کرد در این بازی تیمش را با افکار تهاجمی و با هدف برد به زمین فرستاد اما در روزی که مهاجمان گل گهر آماده بودند در نهایت با شکستی سنگین از بازی بیرون آمد تا به فکر هفته های سخت پیش رو برای فرار از سقوط باشد.

 

 در سوی دیگر شاهین بوشهر که با 17 امتیاز و دو امتیاز کمتر از گل گهر در رده شانزدهم جدول قرار دارد برای چهارمین بار در این فصل با سرمربی جدید پا به زمین می گذارد. مهدی پاشازاده کاپیتان سابق استقلال و بازیکن سابق تیم ملی ایران که چند هفته ای بود به سپیدرود پیوسته بود بعد از شکست سنگین 5 بر یک شاهین برابر ذوب آهن ،به بوشهر آمده است تا بتواند در شش هفته باقیمانده این تیم را از سقوط نجات دهد. کار سختی که با یک بازی دشوار شش امتیازی خارج از خانه برابر گل گهر آغاز می شود که خودش را حسابی برای این بازی تجهیز کرده است. بی شک بازی گل گهر و شاهین یکی از حساس ترین مسابقات این هفته است .

 

 

هفته بیست و پنجم لیگ برتر؛ جمعه: 99/04/27 ؛ ساعت 20:30

استادیوم: امام علی(ع) سیرجان/ بدون تماشاگر

داور: حمید حاج ملک /کمک‌ها: حسن یوسفی – مهدی سیفی ؛ داور چهارم: حامد سیری / ناظر: محمود رفیعی

 

 

گلرگهر:

 

میلاد فراهانی

علیاری

سیدعلیرضا ابراهیمی

یوسف وکیا

سیداحمد موسوی

امین پورعلی

احمدرضا زنده روح

رضا محمود آبادی

مهرداد بایرامی به جای میلاد کمندانی دقیقه 78

پیمان رنجبری به جای یونس شاکری دقیقه 87

بهنام برزای به جای گادوین منشا دقیقه 73

سرمربی: مجیدجلالی

 

 

شاهین بوشهر

 

کویلیتایا

ابوالفضل رزاق پور

امین مشایخ به جای سلمان بحرانی دقیقه 60

علیرضا ابراهیمی به جای بهمن سالاری دقیقه 81

میثم دورقی

مصطفی احمدی

یوسف صبری به جای میلاد صارمی دقیقه 81

دانیال مومنی به جای اسماعیل شریفات دقیقه 68

حسن نجفی

سجاد مشکل پور

حامد محمودی

 

سرمربی: مهدی پاشازاده

 

کارت زرد

 

دقیقه 10 به میلاد صارمی شاهین

 

دقیقه 66 محمد نیک سیرت مربی شاهین بوشهر

 

دقیقه 55 احمد موسوی گل گهر

 

 

شرح گل:

 

 

گل گهر 1 –شاهین بوشهر صفر- در دقیقه یکم احمد زنده روح هافبک تیم گل گهر از روی نقطه پنالتی و در جهت خلاف دروزاه بان شاهین اولین گل بازی را به ثمر رساند.

 

گل گهر 2 –شاهین بوشهر صفر- در دقیقه 5 بازی و تنها دقایقی بعد از گل اول ، روی پاس سیداحمد موسوی از راست یونس شاکری با دروازه بان شاهین تک به تک شد و گل دوم را به ثمر رساند.

 

 

گل گهر 2-1 شاهین بوشهر - دقیقه 8 در یک حمله در محوطه جریمه گل گهر ، ضربه بازیکن شاهین به تیر دروازه برخورد کرد و در برگشت میلاد صارمی دروازه گل گهر را باز کرد.

 

گل گهر 3-1 شاهین - در دقیقه 13 یک حمله از چپ درون محوطه جریمه با پاس یوسف وکیا به شش قدم همراه بود و رضا محمودآبادی با یک بغل پا دروازه شاهین را برای سومین بار باز کرد.

 

گل گهر 4-شاهین 1- دقیقه 61 پاس منشا در هجده قدم به شاکری رسید ، مدافع شاهین هم به سمت توپ آمد و شاکری سرنگون شد. گادوین منشا از روی نقطه پنالتی توپ را در جهت خلاف تبدیل به گل کرد.

 

گل گهر 4-شاهین 2 - دقیقه 90+2 مصطفی احمدی در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد با سرتوپ زدن مدافع حریف را از پیش رو برداشت و با یک ضربه دقیق توپ را وارد دروازه کرد در حالی که میلاد فراهانی از دروازه بیرون آمده بود

 

دقایق حساس

 

دقیقه 12: در یک ضدحمله میلادکمندانی با دروازه شاهین تک به تک شد اما ضربه این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد.

 

دقیقه 23 : اسماعیل شریفات توپی را که از سمت راست به داخل آورده بود با یک شوت به سمت دروازه گل گهر فرستاد که ضربه اش با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه 28 : فرار گادوین منشا از چپ و سانتر او با ضربه سر محکم شاکری همراه بود که ماکسیما کویلیتایا توپ را گرفت.

 

دقیقه 3+45: پاس در عرض محمود آبادی به منشا رسید اما ضربه این مهاجم گل گهر از پشت هجده قدم با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

 

دقیقه 46: یک پاس رو به عقب به میلاد فراهانی نزدیک بود با سهل انگاری این دروازه بان تبدیل به موقعیتی خطرناک شود اما عاقبت توپ را از قبل از مهاجم شاهین گرفت.

 

دقیقه 48: ابوالفضل رزاق پور از سمت چپ حرکت کرده و از فاصله دور یک ضربه موج دار و خطرناک را زد که با اختلاف کم از بالای دروازه بیرون رفت.

 

دقیقه 65: سجاد مشکل پور و حسن نجفی در محوطه جریمه شاهین با هم سر به سر شدند اما مشکل این بازیکن زود حل شد و به بازی برگشتند.

 

دقیقه 72: سجاد مشکل پور خطای شدیدی روی محمود آبادی هافبک گل گهر انجام داد. اما داور به این تکل دوپا کارت نداد.

 

دقیقه 84: یک فرصت خوب برای شاهین در هجده قدم ، توپ به امین مشایخ رسید اما امین پورعلی هافبک گل گهر سرش را مقابل توپ گذاشت تا این شوت سنگین وارد دروازه نشود

 

دقیقه 89 : پیمان رنجبری در گوشه هجده قدم صاحب یک موقعیت خوب شد اما مشکل پور رسید و برخورد دو بازیکن در نهایت منجر به یک ضربه دروازه برای شاهین شد در حالی رنجبری اعتقاد به خطا و کرنر داشت.

 

در حاشیه

 

 

بعد از اعلام پنالتی برای تیم گل گهر در همان دقیقه اول بازی اعتراضات کادرفنی تیم شاهین به داور مسابقه ادامه داشت. نیک سیرت کمک پاشازاده از فرط ناراحتی بلندگویی که صدای تماشاگران را در ورزشگاه پخش می کرد را قطع کرد. اعتراضات پاشازاده بعد از گل دوم گل گهر و همچنین گل اول شاهین کماکان به داور مسابقه ادامه داشت و در زمان کارت زرد صارمی بیشتر هم شد.

این اولین بار در لیگ برتر است که گل گهر در یک بازی سه گل به ثمر می رساند.

احمدزنده روح که از زمان حضورش در گل گهر گلزنی نکرده بود گل های خودش را با زدن ضربه پنالتی به عدد هشت رساند.

یونس شاکری با به ثمر رساندن گل دوم گل گهر هشت گله شد.

مجید جلالی سرمربی تیم گل گهر به دلیل مثبت شدن تست کرونایش امروز روی نیمکت ننشسته و مجتبی سرآسیایی و پیروز قربانی تیم را از کنار زمین هدایت می کنند.

مهرداد عبدی، سجاد آشوری، عبدالله حسینی ، حسام پورهاشم چهار بازیکن گل گهر که در بازی قبلی جزو نفرات ثابت بودند امروز نامشان در لیست ذخیره های گل گهر هم نیست.


نظـــرات شمـــا