کد خبر: 53959
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 شهریور 1400 - 23:50   15 September 2021
ارسال به دوستان
الف الف

از شروط هیات فوتبال تا اعتراض برخی اعضای شورا؛

«شاهین» در بلاتکلیفی شورای شهر بوشهر

ورزش بوشهر؛ در شرایطی که کمتر از یک ماه به شروع لیگ آزادگان باقی مانده، اعضای شورای شهر بوشهر تکلیف تیم شاهین را برای واگذاری امتیاز یا مدیریت توسط شهرداری مشخص نکرده اند.

  

به گزارش ورزش بوشهر، در آخرین نشست علنی شورا طی این هفته، پیشنهاد مکتوب رییس هیات فوتبال برای در اختیار گرفتن تیم شاهین شهرداری مطرح شد، مشروط به اینکه 6 میلیاردتومان به این هیات کمک شده، یک میلیاردتومان دیگر نیز برای تیم های پایه شاهین در نظر گرفته شود، دو زمین چمن شهرداری در پارک شغاب و محله مخبلند به هیات فوتبال داده شده و امکانات و دفتر باشگاه هم در اختیار هیات فوتبال قرار بگیرد.

 

اکثریت اعضای شورا مخالف واگذاری دفتر باشگاه در خیابان مطهری به هیات فوتبال و یک میلیاردتومان جهت تیم های پایه بودند و عقیده داشتند در قالب همان کمک 6 میلیاردی شهرداری، این هزینه ها دیده شده و پس از واگذاری شاهین به هیات، دیگر شهرداری مسئولیتی در زمینه تیمداری فوتبال ندارد.

 

اما تماس برزگرزاده عضو شورا با رییس هیات فوتبال برای در جریان گذاشتن وی از دیدگاه اعضای شورا، منجر به آن شد که محتشم در حین جلسه تاکید کند با همان شرایط اعلامی حاضر به در اختیار گرفتن تیم شاهین است، اما حالا که برخی موارد حذف شده، باید بررسی کرده و بعدا پاسخ دهد. 

 

پورکبگانی رییس شورا نیز انتقاد کرد که هفته قبل در جلسه وی با محتشم فقط قرار بوده در ازای 6 میلیاردتومان کمک شهرداری، تیم شاهین به هیات سپرده شود ولی بعدا که نامه نوشته پیشنهاداتی اضافه کرده و بداخلاقی شده است.

 

جلسه شورای شهر در شرایطی به پایان رسید که برخی اعضا نظیر شهناز پولادی و پروین خوشبخت نسبت به اینکه بیش ار 90 درصد جلسات شورای ششم از ابتدا تاکنون با موضوع تیم شاهین بوده و نتیجه ای حاصل نشده معترض بودند، برزگرزاده دیگر عضو شورا نیز پیشنهاد کرد: اگر بحث سپردن شاهین به هیات فوتبال منتفی است، هیات مدیره کنونی شاهین آمادگی دارد که با همین 6 میلیاردتومان مصوب شورا، برای لیگ آزادگان شروع کرده و مابقی هزینه که تا 15 میلیاردتومان برآورد شده در طول فصل از اسپانسر و جاهای دیگر جذب شود. 

 

وی تاکید کرد: تا اینجا هرآنچه در توان داشته ام براساس ماموریتی که شورا داده در قالب جلسه با شاهینی ها یا برخی متقاضیان در اختیار گرفتن تیم انجام داده و اگر امروز تکلیف شاهین مشخص نشود، دیگر مسئولیتی برعهده اش نیست. 

 

پورکبگانی رییس شورای شهر نیز با بیان اینکه بنده ترسی از عدم تیمداری شهرداری ندارم حتی اگر به قیمت عدم حضور شاهین در مسابقات باشد، اظهار داشت: مگر شورای شهر و شهرداری مسئول همه مشکلات این شهر است؟ وقتی هیات فوتبال حاضر نیست با دریافت کمک 6 میلیاردی تیم شاهین را بگیرد یا مدیرکل اداره ورزش خودش را کنار کشیده، شورا و شهرداری چه نقشی در تیمداری حرفه ای دارد.

 

نهایتا در شرایطی به دلیل نزدیکی به اذان مغرب ختم جلسه اعلام شد که عملا به دلیل مبهم بودن پاسخ رییس هیات فوتبال برای در اختیار گرفتن تیم شاهین، مشخص نشد سرنوشت این تیم چه می شود، موضوعی که پورحیدر دیگر عضو شورا نیز ابراز نگرانی کرد که به دلیل نزدیکی به مسابقات لیگ آزادگان، در صورت عدم شرکت شاهین در لیگ، این تیم دو رده سقوط می کند و دیگر تیم شاهین به عنوان یکی از دارایی های شهرداری ارزشی ندارد.

 

حاشیه ها

 

در این جلسه وقتی بحث کمک 6 میلیاردی به هیات فوتبال برای در اختیار گرفتن تیم شاهین مطرح شد، نوری معاون مالی شهردار تاکید کرد: سقف اعتبار 12 میلیاردی شهرداری برای کمک های بلاعوض پر شده و تا پایان سال امکان پرداخت یک ریال از این محل نیست. در ادامه گفته های پورکبگانی رییس شورا مبنی بر اینکه ظرفیت های قانونی در این خصوص وجود دارد، با پاسخ منفی نوری و تاکید دوباره اش مبنی بر پر شدن سقف این اعتبارات همراه بود و گفت: رسما در این جلسه می گویم امکان یک ریال کمک بلاعوض نداریم.

 

وقتی پورکبگانی از نوری پرسید وقتی سقف اعتبارات بلاعوض پر شده، اگر حادثه ای در شهر رخ داده و نیاز به ورود مدیریت شهری باشد چه خواهید کرد که نوری گفت برای شرایط بحرانی امکان تصمیمات جداگانه است. نهایتا قرار شد پس از جلسه درباره این موضوع بیشتر صحبت شود.

 

همچنین در بخشی از جلسه بین زندی نیا و برزگرزاده دو عضو شورا درباره اینکه تیم های لیگ آزادگان جزو رده حرفه ای محسوب می شوند که وزارت کشور تیمداری شهرداری را منع کرده یا خیر بحث در گرفت. برزگرزاده همکارش را از سلسه مراتب اداری بی اطلاع دانست که به گفته وی در زمینه استناد به نامه نگاری های وزارت ورزش برداشت اشتباه دارد، زندی نیا نیز برزگرزاده را به رفتار تبلیغاتی متهم کرد که در شورای قبل درباره یکساله بودن مجوز وزارت کشور برای تیمداری تعیین تکلیف نکردند تا کار به این شورا برسد. 

 

در همین حین، برزگرزاده معتقد بود اگر شورا مخالف کمک 6 میلیاردی درخصوص تیم شاهین بود که در جلسه قبل مصوب شد، چرا بنده را دنبال نخود سیاه فرستاده اند که مثلا قرار است با چنین کمکی از سوی شهرداری، تیم به هیات فوتبال یا شاهینی ها واگذار می شود. پورکبگانی نیز گفت: بحث نخود سیاه نبوده، بلکه پیش شرط پرداخت 6 میلیاردتومان برای تیمداری این بود که مجوزهای لازم کسب شود. من با وجود همه فشارها، زیر بار 6 میلیاردتومان کمک شهرداری رفته ام، ولی نمی خواهم تخلفات شورای قبل رخ دهد و اگر قرار بر تیمداری توسط شهرداری با پرداخت این مبلغ باشد، باید تمیز کار شود و مجوزهای آن از وزارت کشور تا دستگاههای نظارتی کسب شود.

 

نهایتا نتیجه مشخصی از این جلسه پیرامون تیم شاهین حاصل نشد و باید منتظر جلسه هفته آینده شورای شهر ماند.

 

در این جلسه برخی لوایح شهرداری درباره چند مورد تملک و همچنین اختصاص 400 میلیون تومان به احداث یادمان شهدای گمنام در پارک شغاب از محل جابجایی اعتبار استانی برای ساخت زمین والیبال ساحلی مصوب شد.

 

منبع: خلیج فارس


نظـــرات شمـــا