کد خبر: 9572
تاریخ انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 22:00   22 April 2018
ارسال به دوستان
الف الف

ورزش بوشهر: مربی تیم فوتبال نفت تهران گفت:وزیر نفت چه کار است که می گوید من فوتبال نمی خواهم؟ مگر می‌شود بگوییم سرمایه اجتماعی جامعه را نمی خواهیم.

 

به گزارش "ورزش بوشهر"، فریادشیران بعد از شکست ۳ بر صفر مقابل پارس جنوبی و سقوط به لیگ دسته اول گفت: این پیروزی را به مردم محروم جم تبریک می گویم عزت ایران اینجاست اما مردمش شرایط خوبی دارند. به تارتار و مدیرعامل خوب این تیم تبریک می گویم که تیم بسیار خوبی را درست کرده اند.

وی ادامه داد: 8 هفته بود که نباخته بودیم، ولی متاسفانه تیم از سال‌های گذشته شرایط بحرانی داشته است. در دولت احمدی نژاد تصمیم گرفته شد تیم به اراک برود؛ تصمیمات اشتباهی در هیئت دولت در سال ۸۹ گرفته شد؛ همان سالی که شاهین بوشهر را در دقایق پایانی بردیم و در لیگ برتر ماندیم.

فریاد شیران تصریح کرد: اما تیم نفت جان گرفت و در آسیا هم تا مراحل خوبی بالا رفت. در فصل دومی که منصوریان بود وزارت نفت بودجه نداد، امکانات کم شد و حتی تیم نمی توانست هزینه های روزانه خود را تامین کنند. در این دولت به وزیر نفت و وزیر ورزش نامه نوشتند که این تیم باید به انزلی برود؛ تیمی که این همه بازیکن تولید کرده و حتی در تزریق بازیکن با استقلال پرسپولیس رقابت می‌کرده است. فصل قبل قهرمان جام حذفی شدیم، اما سه فصل است که نفت صاحب ندارد. نماینده مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر هم خواب هستند؛ نمی‌دانند چه کسی باید به کمک نفت بیاید؟

مربی نفت گفت: افاضلی ۸ هفته نباخت؛ با پرسپولیس، گسترش فولاد و پیکان مساوی کردیم و تراکتور را شکست دادیم. مقابل تیم‌های بالای جدول نتایج خوبی گرفتیم. کادرفنی روزانه 15- ۱۶ ساعت زحمت می‌کشید و حریفان را آنالیز می‌کرد، اما متاسفانه حمایت نشد. چندین سرمربی عوض کردیم، اما تیم خوب بسته نشده بود. بازیکنان با تجربه‌ای بودند که خوب کار کردند اما بازیکنان جوانی داشتیم که نیاز به تمرینات بیشتری داشتند.


فریادشیران ادامه داد: عده‌ای فقط دنبال نابودی نفت بودند؛ افراد ناشی در هیئت مدیره قبلی و دولت قبلی بودند که می‌خواستند تیم را به صبای قم بفرستند؛ تیمی که اینطور آشوب دارد، این همه مالک و سرمربی عوض می کند، باید هم سقوط کند. مگر می شود دوماه نامه انتقال در کارتابل بماند؟ همه امضا کردند اما این آقا امضا نکرد. قبل از عید قرار بود امضا شود تا مالک تکلیف خودش را بداند. این اتفاقات برای هر تیمی بیفتد سقوط می کند. مالک جدید می‌گفت شاید سرنوشت من هم مانند گلرخسار شود. هرچه ما سعی می‌کردیم به بازیکنان آرامش دهیم تا آرام شوند، اما مشکلات اجازه نمی‌داد. همه دست به دست هم دادند؛ نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر فقط برای تبلیغات از فوتبال استفاده می کنند.

مربی نفت تصریح کرد: وزیر نفت چه کار است که می گوید من فوتبال نمی خواهم؟ مگر می‌شود بگوییم سرمایه اجتماعی جامعه را نمی خواهیم؟ پارس جم و نفت آبادان هم این مشکلات را دارند. متاسفانه قانون مسخره‌ایدر مجلس تصویب شد که باشگاه‌ها نمی توانند از بودجه دولتی استفاده کنند. پرسپولیس و استقلال از سوی هواداران کمک می شوند؛ تیم های لیگ یک را پول می‌دهند اما به تیم‌های لیگ‌برتر پول نمی دهند. پس چه کسی باید به بخش خصوصی کمک کند. اگر فوتبال همینطور پیش برود بیشتر باشگاه‌ها مشکل مالی خواهند داشت. تمام تیم‌ها از منابع دولتی استفاده می کنند اما به ما نمی‌دهند.
 

برای اینکه ممنوع الخروجی‌ اعضای مجمع نفت حل شود تیم را به بخش خصوصی واگذار کردند


وی افزود: مقصر اصلی سقوط نفت وزیر نفت است؛ فقط به خاطر اینکه مشکل ممنوع الخروجی‌ اعضای مجمع نفت حل شود گفتند تیم را به بخش خصوصی واگذار کنیم. مالک جدید باشگاه ۶ میلیارد و هشتصد میلیارد تومان بدهی مالیاتی را پرداخت کرد، اما چرا تیم را به نامش نکردند.

فریادشیران درباره دریافتی‌های بازیکنان نفت گفت: فکر می‌کنم حدود ۳۰ درصد دریافتی داشته‌ایم؛ سهم 3 مالک که هرکدام ۱۰ درصد پرداخت کردند. امروز یکی از بدترین روزهای زندگی من است شرایط بازیکنان به خاطر بلاتکلیفی و عدم پرداخت ها بد بود و تیم رفته رفته سیر نزولی را طی کرد. از ۸ هفته‌ای که ما نتیجه گرفتیم اگر پرداخت ها انجام می شد، بچه ها شرایط بهتری داشتند. اعضای مجمع هیئت مدیره باشگاه، همراه وزیر نفت حکم سقوط این تیم را امضا کردند. بیژن تاجیک از افرادی بود که انتخابات اشتباهی داشت اگر بعد از قهرمانی سال گذشته در جام حذفی تصمیمات درستی گرفته می‌شد شرایط بهتری داشتیم، اما انتخابات اشتباه باعث شد از لیگ قهرمانان آسیا هم حذف شویم.

 


نظـــرات شمـــا