کد خبر: 38962
تاریخ انتشار: سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 - 22:26   12 May 2020
ارسال به دوستان
الف الف

ورزش بوشهر؛ بانوی تیرانداز بوشهری که آبان‌ ماه ۹۸ سهمیه المپیک را کسب کرد گفت: با شیوع ویروس کرونا تمرین‌های خود را در خانه ادامه می‌دهم.

  

به گزارش "ورزش بوشهر" ؛ فاطمه کرم زاده افزود: از ۱۰ سالگی تیراندازی را به صورت حرفه‌ای شروع کردم و ۱۰ سال است که عضو تیم ملی ایران هستم.

 

وی اضافه کرد: سهمیه المپیک توکیو را در مسابقات قهرمانی آسیا که آبان ۹۸ در کشور قطر برگزار شد در رشته خفیف کسب کردم.

 

تیرانداز المپیکی بوشهری به استعدادهای بانوان بوشهری در تیراندازی اشاره کرد و ادامه داد: بوشهر ظرفیت بالایی برای پرورش تیراندازان حرفه‌ای دارد اما سالن و امکاناتی که استان بوشهر در این رشته تخصصی دارد بسیار محدود است و زمان کمی در اختیار تیرانداز قرار می‌گیرد.

 

کرم زاده اضافه کرد: تیراندازی رشته‌ای کامل تخصصی است و نیاز به امکانات استاندارد دارد و در صورتی که یک سالن پیشرفته در استان بوشهر احداث شود می‌تواند بانوان تیرانداز بسیاری را به تیم ملی برساند.

 

وی گفت: با اینکه اکنون امکانات در بوشهر نسبت به ۱۰ سال گذشته که من فعالیت در این رشته را آغاز کردم خیلی بهتر شده‌است اما برای این حجم از علاقه‌مندان بسیار کم است.

 

تیرانداز ۲۱ ساله بوشهری بیان کرد: تنها حامی من در طول ۱۰ سال فعالیت قهرمانی و کسب افتخارات بین‌المللی در تیراندازی خانواده‌ام بود و تنها دستمزدی که در این دهه فعالیت حرفه‌ای دریافت کرده‌ام همین حقوقی است که کمیته ملی المپیک به من داد.

 

کرم زاده افزود: تنها پس از کسب سهمیه المپیک استاندار بوشهر و پارس جنوبی از من تقدیر کردند.

 

کسب مدال‌های برنز تیمی در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در کویت و ایران در سال‌ ۲۰۱۳، نقره تیمی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان اسپانیا در سال ۲۰۱۴، طلای تیمی قهرمانی آسیا در رشته بادی و طلای انفرادی و شکستن رکورد ایران در رشته خفیف درازکش در سال ۲۰۱۵، طلای تیمی و نقره انفرادی در رشته خفیف، طلای تیمی و نقره انفرادی در مسابقات قهرمانی آسیا هند در سال ۲۰۱۵، مدال برنز انفرادی در رشته بادی و مدال برنز تیمی دررشته خفیف در تورنمنت بین‌المللی آلمان در سال ۲۰۱۶، نقره تیمی در مسابقات آسیایی جوانان ژاپن در سال ۲۰۱۶، برنز و نقره تیمی و کسب سهمیه المپیک در مسابقات آسیایی قطر در سال ۲۰۱۹ و طلا و نقره انفرادی در رشته‌های میکس و بادی در مسابقات آزاد دانمارک در سال ۲۰۱۹ بخشی از افتخارات تیرانداز پرافتخار بوشهری در سه سطح نوجوانان، جوانان و بزرگسالان است./ایرنا


نظـــرات شمـــا